Model: LNA-40-08001800-23-15P
Product Category:Amplifier
Description:Amplifier
Specifications at23 °C:
Frequency:8 to 18 GHz
Gain:40 dB min.
Gain Flatness:2 dB+/- max.
Noise Figure:2.3 dB max.
VSWR In:2.3:1 max.
VSWR Out:2.3:1 max.
P1dB Out:15 dBm min.
Voltage:15 V nom.
Current:400 mA nom.
Outline Drawing:121623-4
Operating Temp:-40 to 75 °C