Model: DPS-05030509-360-6-1F-1F-3
Quote Now
Product Category:
Phase Shifter
Frequency Min.
5030 MHz
Frequency Max.
5090 MHz
Insertion Loss
1.75 dB
InsertionLossVarOverPhaseRangedB
0.45
Phase Step Size
5.6 °
Phase Error
2.7 °
Switching Speed
0.2 us
# Bits (Digital Control)
6
Current 2 Typ.
50 mA